категорії: афіша події

Виставка живопису Альфонса Кулаковського "... звідти і звідси..."

Початок: 27.09.2013 17:00
Закінчення: 13.10.2013 18:00
Місце: центр української культури та мистецтва
Адреса: Київ, вул. Хорива, 19-В
Предмет події: виставка живопису Кількість відвідувачів: 1

Виставка живопису відомого польського художника
Альфонса  Кулаковського «…звідти і звідси…»
27 вересня – 13 жовтня 2013 року

Відкриття – 27 вересня 2013 року о 17:00
в будинку Центру Української Культури та Мистецтва.


Виставка відбудеться за сприяння Посольства Республіки Польща в Україні, Самоврядування Вармінсько-Мазурського воєводства (Польща), Центру Освіти та Культурних Ініціатив (Польща), Польського Інституту в Україні.
 
Відвідувачам будуть презентовані 44 живописних полотна майстра. Ця виставка стане першим поверненням художника до рідного краю. Адже народився художник 1927 року поблизу Бердичева, в Україні, проте вже за кілька років разом з батьками був засланий до Сибіру. У 17 років втік до Казахстану. Саме там, в Алма-Аті, Кулаковський вчився живопису. Більша частина його життя минула в Казахстані та Росії. Лише 1999 року Альфонсові вдалося на постійно оселитися у Польщі, у Вармії та Мазурах.Альфонс Кулаковський створив близько шести тисяч картин, які малював протягом кількох десятків років в Алма-Аті, Самарі, Москві, у Вармії та Мазурах. Чудовий колорист, він виставлявся у багатьох країнах світу – одна з наймасштабніших експозицій була представлена 2009 року у Брюселі.

Побачені у різних куточках світу краєвиди, такі далекі і відмінні від рідних, перенесені на полотно, завдяки Кулаковському стають надзвичайно близькими. Кулаковський сприймав їх міццю своєї душі, силою уяви. На полотні перед нами з’являється пейзаж строгий, чистий, соковито барвистий, реалістичний, як з матриці Господа Бога, а тому дивовижний. Митець не прикрашає, не пояснює, не описує, не коментує – залишає це глядачу. Фрагменти сільського обійстя чи будинку, силует на польовій дорозі чи речі щоденного вжитку – усе це щире і правдиве. Адже, як вважає Кулаковський, «немає нічого більш мистецького, ніж любов до природи».

На долю Альфонса Кулаковського випало стільки випробувань, що вони, здавалось би, могли зламати найстійкішу людину.

Як зізнається сам майстер, він народився... кілька разів. Уперше – це був його прихід на світ, чого не пам’ятає; вдруге – коли в костелі в Бердичеві почув звук органу, що пробудило в ньому душу вразливої людини, втретє – коли побачив намальований на швидку руку ескіз вулички з домами – і зрозумів, що з допомогою картини можна відображувати реальність – в той момент власне став художником. І нарешті четверте народження, майже 83-ох річного погорільця, який після втрати у вогні всього свого нажитого до цього часу добра, починав нове життя, в тому числі, а може передовсім, життя художнє.

Вхід вільний. Чекаємо на вас!

Час роботи виставкового центру:
Пн.- Пт.  –  10:00 – 19:00
Сб.  –  10:00 – 18:00
Нд.  –  вихідний

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
м. Київ, Україна, вул. Хорива, 19-В, м. Контрактова площа, (вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)
www.dolesko.com

З питань акредитації, стосовно отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів -  звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по е-mail: olga.muzi4enko@yandex.ru
 

 

На події були

Всі
Я був там